Info

The hedgehog was engaged in a fight with

Read More
Biznes

Na czym polegają kampanie google ads?

Kampania Google ads to płatny system reklamowy, który umożliwia wyświetlanie sponsorowanych linków zarówno w wynikach wyszukiwania Google, jak i na stronach partnerów Google. Odbywa się to wtedy, gdy użytkownik szuka wybranego produktu, firmy czy usługi. Najbardziej popularna jest reklama tekstowa w wynikach wyszukiwania (sieć wyszukiwania), dlatego po wpisaniu danego hasła w pasek wyszukiwania, Google automatycznie wyświetli pasujące do zapytania wyniki. Zwykle pierwsze kilka wyników, które znajdują się na samej górze wyszukiwania to Google Ads. Łatwo można je rozpoznać po pogrubionej czcionce “Reklama” umieszczonej obok adresu URL strony.

Kampanie google ads- tekstowe i video

Reklamy tekstowe w wynikach wyszukiwania to powszechnie stosowana forma promocji w Google Ads. Dla sklepów internetowych polecana jest dodatkowo reklama produktowa, która wyświetla wybrany asortyment sklepu i przekierowuje użytkownika bezpośrednio do sklepu internetowego. Poza siecią wyszukiwań dostępne są również reklamy wideo wyświetlane m.in na YouTube. Do potencjalnych odbiorców kampanii można skierować przekaz za sprawą różnych metod kierowania reklam. W przypadku sieci reklamowej, wymienia się takie jak:

  • Kierowanie kontekstowe, głównie słowa kluczowe i tematy, dzięki czemu hasła wpisane w systemie Google Ads są dopasowane do tematyki witryn internetowych.
  • Wyświetlanie reklamy w konkretnym miejscu w sieci. Można wybrać obszar, w którym reklama jest widoczna i zablokować ją na innych stronach,
  • Kierowanie reklam do grupy docelowej (remarketing), które polega na targetowaniu użytkowników, którzy widzieli wcześniej reklamę, ale nie podjęli dalszych kroków. https://wedo.pl/adwords/
Author Image
admin