Info

The hedgehog was engaged in a fight with

Read More
Aktualności

Krzesełko do karmienia

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz zacząć rozszerzać dziecku dietę i wprowadzać inne pokarmy, to powinieneś zaopatrzyć się w krzesełko do karmienia. Jeżeli Twoje dziecko potrafi już siedzieć, to powinno uczyć się spożywać posiłki w tym właśnie krzesełku. Nie należy karmić dziecka podczas korzystania z różnych leżaczków, gdyż w pozycji półleżącej dużo łatwiej o zadławienie. W krzesełku do karmienia dziecko ma odpowiednią pozycję, co znacząco ogranicza to ryzyko.

Wybór krzesełek do karmienia w sklepach jest ogromny i bez problemu można wybrać takie krzesełko, które nam się spodoba. Pamiętajmy jednak, że małe dzieci podczas spożywania posiłków często robią spory bałagan, dlatego warto wybrać takie krzesełko, które będzie stosunkowo łatwe w czyszczeniu. Ułatwimy sobie w ten sposób życie.

Krzesełko do karmienia różni się od standardowych krzeseł przede wszystkim wysokością. Jest ono znacznie wyższe, dzięki czemu jeśli dostawimy takie krzesełko do standardowego stołu, to nawet małe dziecko będzie siedzieć na odpowiedniej wysokości względem tego stołu. Bardzo często krzesełka do karmienia są wyposażone również w specjalną tackę, co sprawia, że dziecko nie musi siedzieć przy normalnym stole podczas jedzenia, a jedzenie można mu położyć na tej właśnie tacce. Krzesełka do karmienia są również z reguły wyposażone w pasy do przypinania dziecka, co może się przydać w przypadku dzieci nieco starszych. Małe dzieci, którym dopiero zaczynamy rozszerzać dietę z reguły siedzą w krzesełku dość spokojnie, a przynajmniej nie próbują z nich wychodzić. Nieco starsze dzieci często podejmują już próby samodzielnego opuszczenia krzesełek, a zapięcie pasów daje nam pewność, że do tego nie dojdzie.

Author Image
admin