Prosty układ” jest debiutancka powieścią K. A. Figaro. Autorka na co dzień pracuje jak doradca zawodowy oraz inspektor w instytucji państwowej. Pisanie jest nie tylko jej hobby ale i sposobem na relaks. Autorka tworzy przy muzyce, która pomaga jej przy tworzeniu różnych scenariuszy i ciekawych wątków, które przelewa na papier.

Fabuła książki

“Prosty układ” opowiada skomplikowaną relację jaka połączyła Łucję Zarzycką i Dymitra Andrzejewskiego. Łucja jest studentką trzeciego roku, która wkracza w dorosłe życie, pragnąca zaznać prawdziwej miłości. Na pierwszy rzut oka Łucja wydaje się być zwykłą, poukładana dziewczyną, nic bardziej mylnego potrafi być pyskata, zadziorna, a do tego walczy o swoje. Natomiast Dymitr jest snobistycznym i nieprzyzwoicie bogatym mężczyzną pracującym w firmie swojego ojca. Jest niezwykle przystojny, uparty, pewny siebie i zawsze dostaje to czego chce. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jego przenikliwe spojrzenie, które czyni z jego osoby mieszankę wybuchową dla kobiet, które tracą dla niego głowę. Mężczyzna nigdy nie traci głowy dla kobiety, nie zakochuje i traktuje wszystkie w sposób przedmiotowy. Główni bohaterowie poznają się w pewnym lokalu zupełnie przez przypadek, Łucja nie ulega urokowi Dymitra pomimo jego wszelkich starań. Wszystko zmienia się kiedy on ratuje dziewczynę przed gwałtem, a później wyjeżdżają razem na wycieczkę. To właśnie w Kołobrzegu Dymitr proponuje Łucji ciekawy a zarazem prosty układ, jednak dziewczyna stanowczo odmawia. Po powrocie Łucja zwierza się przyjaciółce, a ta namawia ją do wejścia w ten niezobowiązujący układ. Łucja coraz bardziej zaczyna pragnąć Dymitra, chce coraz więcej, a on coraz bardziej zaczyna prowokować ją do zmian, które nie zawsze jej się podobają. Co wyniknie z tego układu? Czy Dymitr zmieni swoje postrzeganie kobiet? Czy zechce związać się na stałe z Łucja? A może Łucja w końcu uwolni się od tego słodkiego zniewolenia? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania koniecznie sięgnij po “Prosty układ” K. A. Figaro.

“Prosty układ” czy warto przeczytać?

“Prosty układ” to książka niezwykle elektryzująca, ciekawa i ekscytująca. Autorka przedstawiła głównych bohaterów i łączącą ich relację w dość interesujący sposób. Każda kobieta marzy o przystojnym i bogatym facecie, który byłby w stanie dla niej dużo poświęcić. Ale musi się liczyć z tym, że to poświęcenie jest obustronne, bo mężczyzna też chce mieć z tego jakieś korzyści. W książce dostajemy właśnie takie mężczyznę jednak musimy grać według jego zasad. Książka jest z gatunku powieści erotycznych, jednak nie jest naszpikowana scenami łóżkowymi. Autorka bardziej skupiła się bardziej na pokazaniu losów głównych bohaterów, a sceny bardziej pikantne są tylko dodatkiem. Powieść działa na wyobraźnię i na zmysły. Czyta się ją szybko dzięki lekkości z jaką jest napisana i nie chce się z nią rozstawać choćby na chwilę.